صفحه نخست > دانستنی های آرایش و زیبائی > دانستنی ها

لیزر موی خانگی

در دستگاه‌های لیزر خانگی از تکنولوژی به نام آی پی ال (intense pulse light) یعنی سیستم‌های نور شدید پالسی استفاده می‌شود.
ین تکنولوژی لیزر نیست بلکه فلش لامپ‌های زنون است که نور چند طول موجی ایجاد می‌کند که قادر است اثرات گوناگون روی ساختارهای مختلف پوست داشته باشد، دستگاه IPL با پالس نوری شدید جهت حذف موهای صورت، پاها، پشت و پوبیس به‌ صورت آرام و بی خطر استفاده می‌شود. پالس‌های نوری با تمرکز روی فولیکول موها موجب ایجاد گرما و تخریب آنها بدون سوختگی یا آسیب به پوست می‌شود.
دستگاه حذف موی IPL سریع و کاملا بدون درد است.
عوارض جانبی آن کم است ولی می‌تواند شامل قرمزی و تورم در محل درمان باشد که به سرعت برطرف می‌شود.

دستگاه "لیزر موی خانگی"

امروزه در زمینه لیزر پیشرفت‌های زیادی انجام شده است و شما می‌توانید در محیط منزل خود با ایمنی و صرف هزینه کم موهای زائد خود را از بین برده و پوستی صاف و شفاف و بدون مو را داشته باشید.

نقاط ضعف لیزر موی خانگی

این روش لیزر برای پوست‌های تیره اصلا مناسب نیست و فقط برای پوست‌های روشن تا متوسط مناسب می‌باشد و قفل دستگاه به گونه‌ای تنظیم شده است که پوست‌های در محدوده رنگ تعریف شده فعال می‌شود. اندازه دستگاه‌های لیزر موی خانگی کوچک است و ناحیه کمی از پوست را پوش می‌دهد. ساز و کار دستگاه لیزر خانگی با دستگاه‌های لیزر تخصصی یکسان است ولی قدرت و کارایی آن نسبت به این دستگاه‌ها کمتر است و در نتیجه اثر ماندگاری کمتری دارد و تاثیر بلند مدتی نخواهد داشت؛ ولی ماندگاری آن نسبت به وکس و سایر روش‌های معمول موزدایی بیشتر است.

انتخاب بهترین کلینیک لیزر مو

یکی از موارد مهمی که افراد متقاضی لیزر مو باید به آن توجه داشته باشند این است که کلینیکی را انتخاب کنند که بهترین و به روزترین تجهیزات از نظرعلم پزشکی و متخصصین با تجربه را در اختیار داشته باشد.

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

برای از بین بردن و خلاصی از لیزر موهای زائد بدن همیشه به دنبال روش‌هایی بودیم که برای مدت طولانی از موهای زائد خلاص شویم. امروزه لیزر یکی از مطمئن ترین راه‌های از بین بردن موهای زائد بدن می‌باشد.

عمل لیزر از طریق انرژی نوری انجام می‌شود و بسته به ناحیه و ضخامت و رنگ مو، از طول موج نوری خاصی استفاده می‌شود.

قبل از انجام لیزر موهای زائد اگر فرد برنزه کرده باشد باید تا مدت زمانی که پزشک تشخیص می‌دهد صبر کند تا این که اثر برنزگی از بین رود چرا که درصورت انجام عمل لیزر موهای زائد احتمال سوختگی و تاول بر روی پوست بالا می‌رود. لذا فردی که می‌خواهد عمل لیزر موهای زائد انجام دهد، بهتر است به مدت 4 تا 6 هفته قبل در معرض نور شدید آفتاب قرار نگیرد.

فرد قبل از انجام لیزر موهای زائد باید موهای ناحیه درمان را با استفاده از تیغ تراشیده به صورتی که نیم تا یک میلی متر از مو بیرون پوست قرار گیرد. استفاده از اپیلاسیون و موم و موبر برای اصلاح ناحیه اصلا توصیه نمی‌شود. لذا 2 یا 3 روز قبل از انجام عمل لیزر، موی ناحیه مد نظر را با تیغ اصلاح کنید. 

در صورتی که دارای سابقه تبخال هستید دو یا سه روز قبل از انجام عمل لیزر، اقدامات پیشگیرانه انجام دهید.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد

از انجام تمرین‌های بدنی و ورزشی سنگین به مدت حداقل یک ساعت بعد از عمل لیزر خودداری کنید.

به مدت 3 هفته از بند انداختن و اپیلاسیون خودداری کنید. بعد از انجام لیزر موهای زائد، پوست حساس می‌شود این مدت زمان برای برگشت پوست به حالت طبیعی در نظر گرفته شده.

بعد از انجام عمل لیزر به مدت 45 روز نباید در معرض مستقیم نور آفتاب قرار بگیرید.

برای جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی پوست بعد از عمل لیزر از کرم ضد آفتاب با spf 15 استفاده کنید.

بعد از لیزر موهای زائد ناحیه درمان را به هیچ عنوان برای مدتی دستکاری نکنید.

برای آبرسانی به پوست، بهتر است از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

پس از انجام لیزر موهای زائد از کرم‌هایی که حاوی مواد شیمیایی مانند بنزوییل است، استفاده نکنید.

دستگاه لیزر مو خانگی