صفحه نخست > دانستنی های آرایش و زیبائی > دانستنی ها

درمان جوش با لیزر

لیزر برای از بین بردن جای جوش بهترین گزینه و موثر برای حذف جای جوش بدون عمل جراحی است. این روش غیر تهاجمی است که می‌تواند نتایجی موثر بدون جراحی، داشته باشد. این روش از تکنولوژی لیزرفرکشنال برای کاهش ظاهر اسکارها بدون تخریب پوست‌های تحت تاثیر قرار نگرفته اطراف استفاده می‌کند. تنها با چند جلسه لیزر درمانی، جای جوش‌ها کم‌تر قابل مشاهده هستند و پوست را جذاب‌تر و صاف‌تر می‌کنند. درمان لیزر برای جای جوش در انواع و شکل‌های مختلفی وجود دارد. روش‌های درمان جای جوش با لیزر عبارت‌اند از:

درمان لیزر فرکشنال یا آراف

این روش غیر تهاجمی می‌تواند لایه‌های عمیق‌تر پوست را مورد هدف قرار دهد. این لیزر یک پرتوی لیزر را که به هزاران ستون کوچک اما عمیق درمان در پوست تقسیم شده است، می‌فرستد. درمان با لیزر فرکشنال می‌تواند به حذف سلول‌های رنگدانه قدیمی کمک کند. در عین حال، توانایی آن برای نفوذ به میانه‌ پوست باعث بازسازی کلاژن و تشکیل کلاژن جدید می‌شود، در حالی که مسائل سلامتی در نظر گرفته می‌شود و بافت اطراف دست نخورده و بدون تاثیر باقی می‌ماند

لیزر فرکشنال یا آر اف

درمان لیزر دی اکسید کربن

این روش که با عنوان لیزر جوانسازی CO2 نیز شناخته شده است، برای درمان مشکلات پوستی مانند اسکار، زگیل یا چین و چروک مورد استفاده قرار گرفته است. این روش شامل بی‌حسی موضعی و داروهای آرام بخش قبل از بی‌حس شدن ناحیه آسیب دیده است. سپس لیزر جوانسازی انجام خواهد شد و پس از آن بهبودی در زخم در ناحیه تحت درمان اعمال می‌شود.

لیزر دی اکسید کربن

 

درمان با لیزر اربیوم

هنگامی که هدف از بین بردن اسکارهای سطحی می‌باشد این نوع لیزر موثرترین است. در مقایسه با درمان با لیزر CO2 برای اسکار، این روش به شما امکان می‌دهد سریع‌تر بهبود یابید، معمولا در عرض یک هفته بهبودی حاصل می‌شود.

لیزر اربیوم

مزیت استفاده از درمان با لیزر

اگر قصد استفاده از درمان لیزری برای حذف آکنه را دارید، باید از مزایای آن آگاه باشید. یکی از علت‌های اصلی برای در نظر گرفتن درمان با لیزر، راحتی است. از آنجا که این روش سریع و نسبتا راحت است، بسیار مناسب‌تر و مفیدتر از بسیاری از گزینه‌های جایگزین است. بهترین مزیتی که از استفاده از درمان لیزر بدست می‌آورید افزایش اعتماد به نفس است. هنگامی که ظاهر اسکارهای شما بهبود یابد، شما در مورد ظاهرتان احساس بهتری خواهید داشت و دچار افزایش قابل توجهی در اعتماد به نفس خود خواهید شد. همچنین دقیق‌تر و موثرتر از سایر گزینه‌های جراحی اسکار است.

فرآیند عمل

درمان بسته به اندازه ناحیه‌ تحت درمان می‌تواند به مدت حداکثر یک ساعت انجام شود. بر خلاف روش‌های جراحی، می‌توانید بلافاصله پس از درمان لیزر فعالیت‌های عادی خود را انجام دهید.
توجه داشته باشید که قبل از اینکه متوجه بهبود شوید، درمان لیزری طی چندین جلسه، حداقل پنج جلسه درمان ماهانه انجام خواهد شد.
این موضوع به این دلیل است که درمان لیزر زمانی که ابتدا تنها بر روی یک قسمت از صورت شما به جای درمان به طور کامل متمرکز می‌شود، موثرتر است.

نتایج

برای مشاهده نتایج لازم است چند هفته‌ای زمان بگذرد. بیماران چند هفته پس از آخرین جلسه درماني شاهد نتايج خواهند بود. بیماراني که تحت نوعی از درمان نوری به نام درمان فتودینامیک قرار می‌گیرند، در پايان دوره درمان 4 هفته‌ای شاهد بهبودی 50% خواهند بود. دوازده هفته پس از آخرین درمان، ميزان بهبودی به 72% افزايش می‌یابد. درمان‌های تثبيتی ممکن است ضروری باشد. نتایج درمان‌های ليزری و نوری معمولا با دوام هستند با این‌ حال، به‌ منظور حفظ نتایج، بیماران اغلب یک یا دو بار در سال به درمان‌های تثبيتي نياز دارند.