صفحه نخست > دانستنی های آرایش و زیبائی > دانستنی ها

ترمیم پوست به وسیله لیزر

ترمیم و جوان شدن پوست شما به وسیله لیزر و  انجام بخار به وسیله لیزر کردن می‌تواند چین و چروک‌ها را کاهش دهد و جای جراحت‌ها و لکه‌های پوستی را هم از بین می‌برد. تکنولوژی‌های جدیدتر لیزر، به پزشک این توانایی را می‌دهد تا بتواند کنترل خوبی از ترمیم پوست به وسیله لیزر داشته باشد، به خصوص برای نواحی بسیار ظریف وحساس.

ترمیم پوست به وسیله لیزر می‌تواند عیب‌های کوچک پوست را برطرف کند مانند:

  1. از بین بردن جای آکنه، آبله مرغان و جای بخیه (اسکار)
  2. ازبین بردن دشبل‌های روغنی روی دماغ
  3. از بین بردن زگیل
  4. آفتاب سوختگی‌های پوستی
  5. لکه‌های مادرزادی
  6. لکه‌هایی که بر اثر کمبود کم کاری کبد روی پوست ایجاد می‌شود.
  7. بهبود عیب‌های پوستی شما مانند رفع تن زردی یا خاکستری پوست

متخصص پوست از لیزر با اشعه مادون قرمز برای حرارت دادن قسمت‌ها‌ی داخلی پوست که قابل لمس نیستند استفاده می‌کند. تحریک شدن کلوژن‌ها برای رشد و سلول‌های ساخته شده جدید جایگزین سلول‌های مرده و آسیب دیده می‌شوند. یکی از نقاط قوت این روش برای رفع جای سوختگی و جای بخیه زمان می‌باشد. بیمار احتیاج به زمان برای ریکاوری و احیا ندارد و زمان کمتری در مطب پزشک حدود ۱۵تا ۳۰ دقیقه برای انجام این عمل نیاز می‌باشد.

معایب لیزر پوست

از نقاط ضعف این جراحی این است که این عمل کمی دردناک است اما وقتی لیزر انجام شد با استفاده از یک اسپری خنک کننده روی قسمت‌های لیزر شده می‌توانید از درد آن قسمت بکاهید.

به دلیل این که لیزر درمانی در عمق پوست شما انجام شده ماه‌ها طول می‌کشد تا نتیجه آن را مشاهده کنید.

عملکرد لیزر

در انجام لیزر از اشعه‌های نور استفاده می‌شود. پزشک با استفاده از لیزر اشعه‌های نوری را به قسمت آسیب دیده می‌فرستد و به وسیله آن آسیب‌های پوستی ناخواسته و خیلی ظریف را از یک لایه از پوست شما رفع خواهد کرد.

رفع جای سوختگی و بخیه به وسیله لیزر هدفمند است یعنی اینکه در این درمان کمترین مشکل مانند تغییر رنگ پوست و یا روشن شدن پوست به وجود نمی‌آید.

اشعه لیزر در رفع جای اسکار، لایه‌های خارجی پوست شما را از بین می‌برد که به آن اپیدرمیس می‌گویند و به طور همزمان لایه‌های زیرین پوست را هم گرم می‌کند که به آن درمیس گفته می‌شود.

این کارها برای این انجام می‌شود تا رشد فیبرهای کلوژن را تحریک کند. زمانی که درمان کامل شد، یک پوست جدید که صاف‌تر محکم تر است را مشاهده خواهید کرد.

فواید درمان با لیزر:

  • جلسات درمانی سریع
  • درمان ساده با ناراحتی کم
  • نتیجه مطلوب از رفع جای سوختگی و جای بخیه (اسکار)

ترمیم پوست به وسیله لیزر