صفحه نخست > دانستنی های آرایش و زیبائی > دانستنی ها

از بین بردن جای زخم با لیزر

 این روزها انگار مد شده است که برای هر چیز از لیزر استفاده می‌کنند مثلا برای از بین بردن موهای زائد و یا برای ازبین بردن جای زخم و اسکارهای پوستی از روش درمان لیزر استفاده می‌کنند.
حذف جای زخم با روش لیزر، یکی از گزینه‌های موثر برای به حداقل رساندن ظاهر زخم‌های ناشی از آکنه جراحی و یا عوامل دیگر است. در این روش، با استفاده از نوری با انرژی زیاد، پزشک می‌تواند مناطق پوستی آسیب دیده را از بین ببرد و یا ترمیم کند.
در هر نوع جراحی پلاستیک برای از بین بردن جای بخیه، زخم و یا جوش، مراقبت‌های پس ازعمل باید انجام شود تا مشکلی ایجاد نشود. برخی از عمل‌های جراحی پلاستیک ممکن است دوره نقاهت چند هفته‌ای داشته باشند. گاهی اوقات پس از عمل جراحی پلاستیک، ممکن است بافت آن بخش از پوست، کمی حساس و متورم شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که پس از عمل جراحی پلاستیک هیچگونه فشاری در محل ایجاد نکنید تا به صورت کامل بهبود یابد.

"لیزر" بخیه صورت

لیزر می‌تواند باعث از بین رفتن سلول‌های مرده شود و در این درمان لیزری از اشعه‌های نوری کوچک برای نفوذ به عمق پوست استفاده می‌شود.
این لیزر صدها سوراخ میکروسکوپی بسیار ریزی را بر روی پوست ایجاد می‌کند تا سلول‌های پوستی از بین برود و پوست سالم را احاطه کند. این سوراخ‌ها کمک می‌کند تا سلول‌های مرده پوست را از بین ببرد درحالی که کلوژن‌ها را در سطوح عمیق پوست تحریک می‌کند. پوست سالم احاطه شده کمک می‌کند تا درمان پوست به وسیله لیزر به سرعت انجام شود و در نتیجه  سلول‌های نو  و جدید جایگزین سلول‌های مرده شوند.
لیزر با روش‌های بسیار پیشرفته و با انواع مختلف می‌تواند جای هرگونه زخم و بخیه را کاملا از بین ببرد. امروزه تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته می‌تواند هرگونه جراحتی را مانند درمان سوختگی و جای بخیه به وسیله لیزر از بین ببرد که یکی از رایج ترین روش‌ها است که در مطب‌ها و کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. البته از بین رفتن جای آن‌ها بستگی به نوع و شدت جراحت آن دارد.

لیزر بخیه صورت

لیزر، ترمیم جای زخم قدیمی

در این گونه درمان‌ها، متخصصین زیبایی از قدرت بالای اشعه لیزر برای از بین بردن لایه‌های بالایی پوست که آسیب دیده هستند و ترمیم جای زخم قدیمی استفاده می‌کنند. لیزر همچنین به لایه‌های میانی پوست هم نفوذ می‌کند و پوست را صاف و نازک می‌کنداین عمل درحدود یک یا دو ساعت در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود و بعد از آن بیمار می‌تواند به خانه برود و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهد. عینک‌های ایمنی می‌تواند از نفوذ نورهای روشن به چشمان شما جلوگیری کند. بی حسی‌های موضعی برای کاهش درد بسیار مناسب است قسمتی که قرار است لیزر شود بی حس می‌شود. متخصص زیبایی لیزر را شبیه به یک چوب دستی در دست برای از بین بردن سلول‌های پوستی روی پوست حرکت می‌دهد. هر حرکت لیزر روی پوست تعداد زیادی سلول را از بین می‌برد.

درمان جای زخم با لیزر